15/05/2021

Αθλητική δράση στην ΕΡΤ3, στο ERTFLIX και στην ΕΡΑσπορ

Σάββατο 15 και Κυριακή 16 Μαΐου 2021. Το πλούσιο αθλητικό μενού απευθείας μεταδόσεων το Σάββατο 15 και την Κυριακή 16 Μαΐου 2021 περιλαμβάνει αγώνες από τα ελληνικά γήπεδα με highlight τον 3ο προημιτελικό της Basket League, μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, τον τελικό καταδύσεων ανδρών και γυναικών από τη Βουδαπέστη, καθώς και τον τελικό της Α1 Μπάσκετ Γυναικών....
Σάββατο 15 και Κυριακή 16 Μαΐου 2021

Το πλούσιο αθλητικό μενού απευθείας μεταδόσεων το Σάββατο 15 και την Κυριακή 16 Μαΐου 2021 περιλαμβάνει αγώνες από τα ελληνικά γήπεδα με highlight τον 3ο προημιτελικό της Basket League, μεταξύ ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, τον τελικό καταδύσεων ανδρών και γυναικών από τη Βουδαπέστη, καθώς και τον τελικό της Α1 Μπάσκετ Γυναικών, μεταξύ των ομάδων Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός. Οι τηλεθεατές και οι ακροατές της ΕΡΤ θα απολαύσουν όλη τη δράση από την ΕΡΤ3, τη δωρεάν ψηφιακή πλατφόρμα ERTFLIX και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑσπορ.

ΕΡΤ3

Football League

Το πρωτάθλημα της Football League συνεχίζεται με την 12η αγωνιστική και στον Βόρειο όμιλο η αυλαία ανοίγει το Σάββατο 15 Μαΐου, στις 14:45 στις Σέρρες, όπου ο τρίτος της βαθμολογίας Πανσερραϊκός (19 βαθμοί), ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες και αλλαγή προπονητή θέλει να παρουσιάσει διαφορετικό πρόσωπο στην αγώνα με τον ΠΟ Τρίγλιας, που είναι 6ος στη βαθμολογία με 12 βαθμούς. Περιγραφή του Γιώργου Τραπεζανίδη και ρεπορτάζ Γιώργου Μαυρόπουλου.

Super League 2

Δύο ομάδες που έχουν εντυπωσιάσει στις τελευταίες αγωνιστικές των playoffs (Ξάνθη – Εργοτέλης) θα βρεθούν αντιμέτωπες στο «Xanthi Arena», την Κυριακή 16 Μαΐου, στις 14:45, στην προτελευταία στροφή της αγωνιώδους διαδικασίας. Η Ξάνθη είναι πλέον πρώτη στη βαθμολογία και κρατάει την τύχη στα χέρια της, αφού και τον τελευταίο αγώνα με αντίπαλο τον Λεβαδειακό θα τον δώσει στην έδρα της. Από την πλευρά του, ο Εργοτέλης είναι 4ος, αλλά απέχει μόνο τρεις βαθμούς από την κορυφή και μπορεί να διεκδικήσει την άνοδο στις τελευταίες δυο αγωνιστικές. Περιγραφή του Δημήτρη Μπουμπουγιατζή και ρεπορτάζ του Βασίλη Αναστασιάδη.

Basket League

Η τρίτη και τελική κόντρα των δυο Δικεφάλων, την Κυριακή 16 Μαΐου, στις 17:00, θα δώσει σ’ έναν από τους δύο το εισιτήριο της πρόκρισης στον ημιτελικό γύρο των playoffs. ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πήραν από μια «καθαρή» νίκη στις έδρες τους και η σειρά επιστρέφει στο «Νίκος Γκάλης» των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων της Αθήνας, εκεί όπου θα κριθούν όλα. Περιγραφή του Βαγγέλη Ιωάννου και ρεπορτάζ του Γιάννη Νάτου.

ERTFLIX

Αναλυτικά, από τα κανάλια ΕΡΤ SPORTS θα μεταδοθούν απευθείας οι εξής αγώνες:

Σάββατο 15 Μαΐου 2021

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου – Βουδαπέστη

18:00 Καταδύσεις ανδρών 10μ. Συγχρ. / Καταδύσεις γυναικών 3μ. ΤΕΛΙΚΟΣ (ΕΡΤ SPORTS)

Χάντμπολ ανδρών – 14η αγωνιστική

16:00 Ιωνικός Ν.Φ. – Διομήδης (ΕΡΤ SPORTS 2)

Πόλο ανδρών – playoffs – 3ος τελικός

18:00 Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός (ΕΡΤ SPORTS 2)

Κυριακή 16 Μαΐου 2021

Super League 2 – 4η αγωνιστική – playoffs

14:45 Λεβαδειακός – Χανιά (ΕΡΤ SPORTS)

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου – Βουδαπέστη

18:00 Καταδύσεις γυναικών 3μ. Συγχρ. / Καταδύσεις ανδρών 10μ. ΤΕΛΙΚΟΣ (ΕΡΤ SPORTS)

Super League 2 – 4η αγωνιστική – playoffs

14:45 Διαγόρας – Ιωνικός (ΕΡΤ SPORTS 2)

Basket League – playoffs – 3η αγωνιστική

17:00 Παναθηναϊκός – Ιωνικός (αν χρειαστεί) (ΕΡΤ SPORTS 2)

ΕΡΑσπορ

Αυτό το Σαββατοκύριακο, 15 και 16 Μαΐου, η ΕΡΑσπορ θα σας μεταφέρει στα ελληνικά γήπεδα, μεταξύ άλλων για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ, ανδρών και γυναικών, καθώς και για τον τελικό του Μπάσκετ Α1 γυναικών.

Συνοπτικά το πρόγραμμα των μεταδόσεων:

Σάββατο 15 Μαΐου 2021

Super League – playouts – 7η αγωνιστική

19:30 ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα, Β. Μητρούσιας

19:30 Απόλλων Σμ. – Λαμία, Δ. Λουκάκης

19:30 Ατρόμητος – Βόλος, Μπ. Πλάγος

19:30 ΟΦΗ – Παναιτωλικός, Γ. Γιαλυτάκης

Super League 2 – playouts – 4η αγωνιστική

14:45 Τρίκαλα – Δόξα Δράμας, Θ. Κάστιας

14:45 Απόλλων Λ. – Καραϊσκάκης, Β. Μητρούσιας

14:45 Ιεράπετρα – Παναχαϊκή, Γ. Γιαλυτάκης

Football League – 12η αγωνιστική

14:45 Πανσερραϊκός – Τρίγλια, Β. Αναστασιάδης

Μπάσκετ – Α2 

17:00 Φίλιππος Β. – Ελευθερούπολη

17:00 Πανερυθραϊκός – Καρδίτσα

17:00 Ψυχικό – Οίαξ Ναυπλίου

17:00 Μαρούσι – Τρίτων

17:00 Δάφνη Δαφνίου – Καβάλα

18:00 Αμύντας – Απόλλων Π.

Βόλεϊ – Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Προκριματικά 

18:00 Αζερμπαϊτζάν – Ελλάδα, Μ. Τσίλκος

Βόλεϊ – Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών – Προκριματικά 

21:20 Ελλάδα – Αυστρία, Μ. Τσίλκος

Πόλο ανδρών – 3ος τελικός

18:30 Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός, Β. Μότσης

Πόλο ανδρών – 3ος αγώνας 3ης θέσης

19:00 Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου

Πόλο γυναικών – playoffs

12:00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός

Χάντμπολ ανδρών – 14η αγωνιστική

15:00 Φαίακας – ΑΕΣΧ Πυλαίας

18:00 Ιωνικός – Διομήδης Άργους

18:00 Ζαφειράκης – Δράμα

18:00 Φίλιππος Βέροιας – Αέρωπος

Κυριακή 16 Μαΐου 2021

Super League – playoffs – 10η αγωνιστική

19:30 ΑΕΚ – Άρης, Γ. Σαντοριναίος, Τ. Πακλατζής

19:30 ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρ., Γ. Μίνος, Γ. Βοϊτσίδης

19:30 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, Χρ. Κοντός, Μπ. Παπάζογλου

Super League 2 – playoffs – 4η αγωνιστική

14:45 Ξάνθη – Εργοτέλης, Π. Ζιώγας

14:45 Λεβαδειακός – Χανιά, Γ. Παπαγεωργίου

14:45 Διαγόρας – Ιωνικός, Γ. Αθανασίου

Football League – 12η αγωνιστική

16:00 Επισκοπή – Καλαμάτα, Π. Χουλάκης

17:00 Βέροια – Ολυμπιακός Β., Θ. Κάστιας

17:00 Αιγάλεω – Σαντορίνη, Μ. Λαδόπουλος

17:00 Ιάλυσος – Νίκη Β., Γ. Αθανασίου

17:00 Ρόδος – Αστέρας Βλαχιώτη, Γ. Αθανασίου

17:00 Καλλιθέα – Ασπρόπυργος, Μπ. Πλάγος

17:00 Κοζάνη – Αλμωπός, Π. Καραφυλλίδης

17:00 Καβάλα – Απόλλων Π., Π. Ζιώγας

17:00 Θεσπρωτός – Πιερικός

Ποδόσφαιρο – Γ’ Εθνική

Ενημέρωση για τους αγώνες των ομίλων της κατηγορίας στις 17:00 από τους: Βασίλη Αναστασιάδη (1ος όμιλος), Θωμά Κάστια (2ος όμιλος), Βαγγέλη Μητρούσια (3ος & 4ος όμιλος), Βασίλη Κούβαλη (7ος όμιλος), Χρήστο Καρακάση (9ος όμιλος), Γιώργο Γιαλυτάκη (10ος όμιλος).

Basket League – playoffs

17:00 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, Κ. Σωτηρίου

Μπάσκετ – Α1 γυναικών – playoffs – Tελικός

14:30 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, Μπ. Πλάγος

Βόλεϊ – Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Προκριματικά

21:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ενημέρωση Γ. Ράνιος

Πόλο – Α1 γυναικών – εξ αναβολής

13:00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΕΚ

Κατηγορία Sport+

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Libra Press © Copyright 2020 | All Rights Reserved
Dual Design
Κάντε εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο μας για να λαμβάνετε τα νέα μας, τις αποκλειστικές ειδήσεις και τις καταπληκτικές προσφορές από το χώρο της ψηφιακής τηλεόρασης.