18/06/2021

Αθλητική δράση σε ΕΡΤ2, ΕΡΤ3, ERTFLIX και ΕΡΑσπορ

Αθλητικό υπερθέαμα σε απευθείας μετάδοση από τα κανάλια της ΕΡΤ, το ERTFLIX και την ΕΡΑσπορ. Η ΕΡΤ3 βρίσκεται στο πλευρό της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ, μεταδίδοντας απευθείας και αποκλειστικά τα φιλικά της παιχνίδια με το Μεξικό, το Πουέρτο Ρίκο και τη Σερβία στο Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank.
Παρασκευή 18, Σάββατο 19 και Κυριακή 20 Ιουνίου 2021

Αθλητικό υπερθέαμα σε απευθείας μετάδοση από τα κανάλια της ΕΡΤ, το ERTFLIX και την ΕΡΑσπορ. Η ΕΡΤ3 βρίσκεται στο πλευρό της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ, μεταδίδοντας απευθείας και αποκλειστικά τα φιλικά της παιχνίδια με το Μεξικό, το Πουέρτο Ρίκο και τη Σερβία στο Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank. Η ΕΡΤ2 σας μεταφέρει στην πίστα Πολ Ρικάρ για να παρακολουθήσετε το Γκραν Πρι της Γαλλίας. Η ΕΡΑσπορ, έχοντας εξασφαλίσει τα ραδιοφωνικά δικαιώματα μετάδοσης του Euro 2020, συνεχίζει την κάλυψη όλων των αγώνων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου. Τέλος, τα ΕΡΤ SPORTS μέσω ERTFLIX παρακολουθούν την προσπάθεια της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ Γυναικών στη διοργάνωση του Ευρωμπάσκετ. Οι τηλεθεατές και οι ακροατές της ΕΡΤ θα απολαύσουν όλη την αθλητική δράση του τριημέρου από την ΕΡΤ2, την ΕΡΤ3, διαδικτυακά από το ERTFLIX και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑσπορ.

ΕΡΤ2

Έπειτα από τις δύο συνεχόμενες νίκες της Red Bull στα σιρκουί του Μονακό και του Αζερμπαϊτζάν, η Formula 1 επισκέπτεται την πίστα του Πολ Ρικάρ για το Γκραν Πρι της Γαλλίας, τον 7ο γύρο του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος 2021.

Οι κατατακτήριες δοκιμές και ο αγώνας θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2. Στην περιγραφή του αγώνα, την Κυριακή 20 Ιουνίου 2021, στις 16:00 (απευθείας σύνδεση με την πίστα Πολ Ρικάρ στις 15:50), θα βρίσκεται ο δημοσιογράφος της ΕΡΤ, Ηλίας Παπαϊωάννου. Καλεσμένος στο στούντιο, ο F1 editor Φαμπρίτσιο Λαζάκις.

Η Mercedes ήταν η απόλυτη κυρίαρχος και στους δύο αγώνες που έγιναν στην ιστορική πίστα το 2018 και το 2019. Το τι συνέβη δύο ή τρία χρόνια νωρίτερα στο Πολ Ρικάρ ίσως δεν έχει και τόση σημασία, δεδομένου ότι το 2021 η Red Bull είναι τόσο κοντά και, ενίοτε, μπροστά από τη Mercedes. Μήπως αυτό σημαίνει ότι φέτος υπάρχει περίπτωση να δούμε ανατροπές στις ισορροπίες του πρόσφατου παρελθόντος; Η απάντηση θα δοθεί όταν η καρό σημαία πέσει έπειτα από 53 γύρους στη μήκους 5,8 χιλιομέτρων πίστα Πολ Ρικάρ στο Λε Καστελέ κοντά στη Μασσαλία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των απευθείας μεταδόσεων στην ΕΡΤ2:

Σάββατο 19 Ιουνίου 2021

16:00 Κατατακτήριες δοκιμές

Κυριακή 20 Ιουνίου 2021

16:00 Αγώνας (σύνδεση με την πίστα Πολ Ρικάρ στις 15:50)

ΕΡΤ3

Με το Μεξικό και το Πουέρτο Ρίκο να λαμβάνουν για πρώτη φορά μέρος, το Τουρνουά Μπάσκετ Ακρόπολις Eurobank επιστρέφει λίγο πριν τη συμμετοχή της Εθνικής μας Ομάδας στο Προολυμπιακό του Καναδά, το οποίο θα πραγματοποιηθεί από τις 29 Ιουνίου μέχρι τις 4 Ιουλίου 2021.

Με τον Ρικ Πιτίνο στον πάγκο της, η ελληνική Εθνική Ομάδα θα τεστάρει τις δυνάμεις της, παίζοντας κατά σειρά με το Μεξικό, το Πουέρτο Ρίκο και τη Σερβία.

Όλα τα παιχνίδια του φετινού Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank θα μεταδοθούν απευθείας και αποκλειστικά από την ΕΡΤ3. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Παρασκευή 18 Ιουνίου 2021

17:00 Σερβία – Πουέρτο Ρίκο, περιγραφή Γιάννης Νάτου

20:00 Ελλάδα – Μεξικό, περιγραφή Βαγγέλης Ιωάννου – ρεπορτάζ Γιάννης Νάτου

Σάββατο 19 Ιουνίου 2021

17:00 Μεξικό – Σερβία, περιγραφή Δημήτρης Χατζηγεωργίου – ρεπορτάζ Γιάννης Νάτου

20:00 Ελλάδα – Πουέρτο Ρίκο, περιγραφή Βαγγέλης Ιωάννου – ρεπορτάζ Γιάννης Νάτου

Κυριακή 20 Ιουνίου 2021

17:00 Πουέρτο Ρίκο – Μεξικό, περιγραφή Βαγγέλης Ιωάννου – ρεπορτάζ Γιάννης Νάτου

20:00 Ελλάδα – Σερβία, περιγραφή Δημήτρης Χατζηγεωργίου – ρεπορτάζ Γιάννης Νάτου

ERTFLIX

Οι απευθείας μεταδόσεις από τα αθλητικά κανάλια ΕΡΤ SPORTS του ERTFLIX έχουν ως εξής:

Παρασκευή 18 Ιουνίου 2021

Πόλο γυναικών – Super Final World League

18:30 Α΄ ημιτελικός: Ουγγαρία – Καναδάς (ΕΡΤ SPORTS 2)

20:15 Β΄ ημιτελικός: ΗΠΑ – Ρωσία (ΕΡΤ SPORTS 2)

Σάββατο 19 Ιουνίου 2021

Formula 1 – Γκραν Πρι Γαλλίας

13:00 Ελεύθερα δοκιμαστικά 3 (ΕΡΤ SPORTS)

Football League – 17η αγωνιστική

17:00 Καλλιθέα – Νίκη Βόλου (ΕΡΤ SPORTS)

Πόλο γυναικών – Super Final World League

15:00 Θέσεις 7-8 (ΕΡΤ SPORTS 2)

16:45 Θέσεις 5-6 (ΕΡΤ SPORTS 2)

(Θα προβληθεί ο αγώνας στον οποίο θα παίξει η Ελλάδα για τη θέση 5-6 ή 7-8)

18:30 Μικρός τελικός (ΕΡΤ SPORTS 2)

20:15 Τελικός (ΕΡΤ SPORTS 2)

Στίβος

18:00 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων – 1η Κατηγορία – 1η ημέρα (ΕΡΤ SPORTS 3)

Κυριακή 20 Ιουνίου 2021

Ευρωμπάσκετ Γυναικών

19:00 Ιταλία – Ελλάδα (ΕΡΤ SPORTS)

Στίβος

17:00 Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων – 1η Κατηγορία – 2η ημέρα (ΕΡΤ SPORTS 3)

ΕΡΑσπορ

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων και των ενημερώσεων από την ΕΡΑσπορ έχει ως εξής:

Παρασκευή 18 Ιουνίου 2021

Euro 2020 – Φάση ομίλων

19:00 Κροατία – Τσεχία, Γ. Παπαγεωργίου

22:00 Αγγλία – Σκωτία, Χρ. Σαράντος

Μπάσκετ – Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank

17:00 Σερβία – Πουέρτο Ρίκο, ενημέρωση από το στούντιο

20:00 Ελλάδα – Μεξικό, Γ. Ντεντόπουλος

Σάββατο 19 Ιουνίου 2021

Euro 2020 – Φάση ομίλων

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία, Π. Μαυρογιαννίδης

19:00 Πορτογαλία – Γερμανία, Μ. Πλάγος

22:00 Ισπανία – Πολωνία, Δ. Λουκάκης

Football League – 17η αγωνιστική

17:00 Αιγάλεω – Καλαμάτα, Λ. Σαρελάκος

17:00 Καλλιθέα – Νίκη Βόλου, Μ. Λαδόπουλος

17:00 Ασπρόπυργος – Επισκοπή, Γ. Παπαγεωργίου

17:00 Ρόδος – Σαντορίνη, Γ. Αθανασίου

17:00 Ιάλυσος – Αστέρας Βλαχιώτη, ενημέρωση από Γ. Αθανασίου

Μπάσκετ – Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank

17:00 Μεξικό – Σερβία, ενημέρωση από το στούντιο

20:00 Ελλάδα – Πουέρτο Ρίκο, Γ. Ντεντόπουλος

Μπάσκετ – Α2

17:00 Καρδίτσα – Απόλλων Πάτρας

17:00 Μαρούσι – Ολυμπιακός

17:00 Παγκράτι – Πανερυθραϊκός

17:00 Ελευθερούπολη – Αμύντας

Ενημέρωση από το στούντιο

Στίβος – Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων

18:00 1η ημέρα, ενημέρωση Μ. Τσίλκος

Formula 1 – Γκραν Πρι Γαλλίας

15:50 Κατατακτήριες δοκιμές, ενημέρωση Ακ. Παναγιωτόπουλος

Κυριακή 20 Ιουνίου 2021

Euro 2020 – Φάση ομίλων

19:00 Ιταλία – Ουαλία, Χρ. Κοντός

22:00 Ελβετία – Τουρκία, Αρ. Γάτας

Football League – 17η αγωνιστική

17:00 Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου, Π. Ζιώγας

17:00 Βέροια – Πιερικός, Θ. Κάστιας

17:00 Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου, Β. Αναστασιάδης

17:00 Θεσπρωτός – Αλμωπός Αριδαίας, Β. Γκόρου

17:00 Τρίγλια – ΑΕΠ Κοζάνης, Θ. Χατζηπαντελής

Γ’ Εθνική – Μπαράζ ανόδου

17:00 Ορφέας Ξάνθης – Διαγόρας Στεφανοβικείου, ενημέρωση

17:00 Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Αναγέννηση Καρδίτσας, Γ. Μαυρόπουλος

Μπάσκετ – Τουρνουά Ακρόπολις Eurobank

17:00 Πουέρτο Ρίκο – Μεξικό, ενημέρωση από το στούντιο

20:00 Ελλάδα – Σερβία, Γ. Ντεντόπουλος

Ευρωμπάσκετ Γυναικών

19:00 Ιταλία – Ελλάδα, Μπ. Πλάγος

Στίβος – Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ομάδων

17:00 2η ημέρα, ενημέρωση από Μ. Τσίλκο

Formula 1 – Γκραν Πρι Γαλλίας

15:50 Αγώνας, Ν. Μοσχονάς

Κατηγορία Sport+

ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Libra Press © Copyright 2020 | All Rights Reserved
Dual Design
Κάντε εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο μας για να λαμβάνετε τα νέα μας, τις αποκλειστικές ειδήσεις και τις καταπληκτικές προσφορές από το χώρο της ψηφιακής τηλεόρασης.