Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Μεγάλη, επιτελική… μεταγραφή για την ΕΡΤ!
![f39425c42dd600b40b07177ab0553090 XL 8b14b8c2](/wp-content/themes/yootheme/cache/8b/f39425c42dd600b40b07177ab0553090_XL-8b14b8c2.jpeg)
Η Λίνα Παπαδάκη, σύμβουλος του νέου προέδρου της ΕΡΤ, Κωνσταντίνου Ζούλα.
Μεγάλωσε στο Τολό της Αργολίδας και ήρθε στην Αθήνα για να σπουδάσει Γαλλική Φιλολογία. Τη δημοσιογραφία την άρχισε στα ένθετα «Ζω» των Νέων με το ελεύθερο ρεπορτάζ και από την πρώτη σεζόν 2000-001 που ξεκίνησαν οι «Πρωταγωνιστές» εργάστηκε στην τηλεόραση. Στο μεταξύ, συνεργάστηκε με περιοδικά κι έκανε σεμινάρια τηλεοπτικής έρευνας και ρεπορτάζ στους φοιτητές ΜΜΕ του Παντείου.
Στην εκπομπή του Σταύρου Θεοδωράκη έμεινε μέχρι τις 26 Φεβρουαρίου του 2014 και τον ακολούθησε αργότερα στο πολιτικό του εγχείρημα με το «Ποτάμι» ως επικεφαλής του γραφείου Τύπου.
Η δημοσιογράφος Λίνα Παπαδάκη, περί ου ο λόγος, αναλαμβάνει λοιπόν σύμβουλος του νέου προέδρου της ΕΡΤ, Κωνσταντίνου Ζούλα, στην πρώτη του… μεταγραφή από την ημέρα που ανέλαβε καθήκοντα.