Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Το TV 100 διαμαρτύρεται στη Digea
![65322e1285d3de3d26c00bbccb20a3bd XL 61b8025a](/wp-content/themes/yootheme/cache/61/65322e1285d3de3d26c00bbccb20a3bd_XL-61b8025a.jpeg)
Ο δημοτικός σταθμός του δήμου Θεσσαλονίκης , το TV 100 διαμαρτύρεται για το ενοίκιο που ζητά η Digea για τη μεταφορά του ψηφιακού σήματος του. Το κανάλι δεν έχει συμπορευτεί με τους άλλους σταθμούς της Κεντρικής Μακεδονίας και της Χαλκιδικής που έχουν δηλώσει πως δεν θα υπογράψουν τη σύμβαση. Ο δήμος Θεσσαλονίκης έχει παραχωρήσει στη Digea το κέντρο εκπομπής που διέθετε προκειμένου…Ο δημοτικός σταθμός του δήμου Θεσσαλονίκης , το TV 100 διαμαρτύρεται για το ενοίκιο που ζητά η Digea για τη μεταφορά του ψηφιακού σήματος του. Το κανάλι δεν έχει συμπορευτεί με τους άλλους σταθμούς της Κεντρικής Μακεδονίας και της Χαλκιδικής που έχουν δηλώσει πως δεν θα υπογράψουν τη σύμβαση. Ο δήμος Θεσσαλονίκης έχει παραχωρήσει στη Digea το κέντρο εκπομπής που διέθετε προκειμένου να εκπέμψει από εκεί ο πάροχος δικτύου, ζητώντας να συμψηφιστεί η παραχώρηση αυτή με το κόστος της σύμβασης του TV 100. H Digea δεν αποδέχεται αυτή τη συμφωνία και όπως μαθαίνουμε το θέμα θα μπει προς συζήτηση στο δημοτικό συμβούλιο του δήμου.