Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Η Otesat-Maritel στην έκθεση Asia Pacific Maritime στη Σιγκαπούρη
![admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F04%2Fecee973ed9dc4de29d16eaf4df915366 XL](https://digitaltvinfo.gr/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2Fecee973ed9dc4de29d16eaf4df915366_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221200%2C600%2C%22%7D&hash=8d8893d8)
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή της Otesat-Maritel, μέλους του Ομίλου OTE, στη μεγαλύτερη διεθνή ναυτιλιακή Έκθεση της Σιγκαπούρης, Asia Pacific Maritime, από τις 19 έως τις 21 Μαρτίου στην Marina Bay Sands, το μεγαλύτερο συνεδριακό και εκθεσιακό κέντρο της Ασίας…
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή της Otesat-Maritel, μέλους του Ομίλου OTE, στη μεγαλύτερη διεθνή ναυτιλιακή Έκθεση της Σιγκαπούρης, Asia Pacific Maritime, από τις 19 έως τις 21 Μαρτίου στην Marina Bay Sands, το μεγαλύτερο συνεδριακό και εκθεσιακό κέντρο της Ασίας.
Το Asia Pacific Maritime, που διοργανώνεται κάθε δύο χρόνια, αποτελεί το σημαντικότερο διεθνές ναυτιλιακό γεγονός της Σιγκαπούρης σε θέματα ναυπηγικής και θαλάσσιας βιομηχανίας, με συμμετοχή περίπου 1.500 εταιρειών από 53 χώρες, 16 επίσημες συμμετοχές χωρών και 15.000 επισκέπτες από 60 χώρες.
Η Otesat-Maritel συμμετείχε στο Asia Pacific Maritime με δικό της εκθεσιακό χώρο, στο πλαίσιο της περαιτέρω διεύρυνσης των εμπορικών της δραστηριοτήτων στην αγορά της ΝΑ Ασίας. Το περίπτερο επισκέφτηκε μεγάλος αριθμός εταιρειών της ναυτιλιακής αγοράς που ενημερώθηκε για τις τελευταίες εξελίξεις στις ναυτιλιακές δορυφορικές επικοινωνίες, καθώς και για τις ολοκληρωμένες τηλεπικοινωνιακές λύσεις που προσφέρει. Το ενδιαφέρον των επισκεπτών εστιάστηκε ιδιαίτερα στην υπηρεσία s@tGate για επιχειρησιακή χρήση και επικοινωνία πληρωμάτων (voice, mail, internet) με ενιαίο τιμολογιακό πακέτο ανά πλοίο, που εξασφαλίζει σταθερό τηλεπικοινωνιακό κόστος για τις ναυτιλιακές εταιρείες.
Με τη συμμετοχή της στην Έκθεση, η Otesat-Maritel συνεχίζει να προωθεί την παροχή ολοκληρωμένων, ποιοτικών και αξιόπιστων λύσεων δορυφορικών επικοινωνιών στην ελληνική και παγκόσμια ναυτιλιακή βιομηχανία.
Σχετικά με την Otesat-Maritel
Η Otesat-Maritel, μέλος του Ομίλου ΟΤΕ, είναι κορυφαία εταιρεία παροχής Δορυφορικών Τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών στην ελληνική ναυτιλία και μία από τις μεγαλύτερες της διεθνούς ναυτιλιακής αγοράς.
Η εταιρεία παρέχει υπηρεσίες Inmarsat, Iridium, VSAT και ολοκληρωμένες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες στην ελληνική και την παγκόσμια ναυτιλιακή αγορά με το συνδυασμό σταθερών, κινητών, δορυφορικών δικτύων και εφαρμογών πληροφορικής.
Η Otesat-Maritel παρέχει επίσης B2B και crew voice/VoIP, υπηρεσίες e-mail και Internet, δορυφορική ή IPTV, υπηρεσίες γέφυρας και ηλεκτρονικό εξοπλισμό γέφυρας, δορυφορικό εξοπλισμό για τα συστήματα Inmarsat, Iridium και VSAT (εγκατάσταση, παραμετροποίηση, υποστήριξη), υπηρεσίες εκκαθάρισης λογαριασμών (GR01, GR12), Inmarsat PSA, υπηρεσίες web administration (Ο Λογαριασμός μου), καθώς επίσης πλήρη τεχνική και εμπορική υποστήριξη 24/7.
Η Otesat-Maritel είναι η μόνη ελληνική ναυτιλιακή τηλεπικοινωνιακή εταιρεία πιστοποιημένη κατά ISO 9001:2008 για το σύνολο των τηλεπικοινωνιακών προϊόντων-υπηρεσιών της, συμπεριλαμβανομένων των επικοινωνιών ξηράς-πλοίου, πλοίου-ξηράς, πλοίου-πλοίου και ξηράς-ξηράς.