Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Νέο site για οικονομία, πολιτική, αγορές, επιχειρήσεις και κοινωνία
![admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F04%2F75b88d6486a21c1bdaf93823e3e95b74 XL](https://digitaltvinfo.gr/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2F75b88d6486a21c1bdaf93823e3e95b74_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221200%2C600%2C%22%7D&hash=d49d06f1)
Και εγένετο… Economistas.gr
Ένα νέο βήμα, μια νέα προσπάθεια, μια νέα ματιά, μια νέα πένα στον τομέα της ενημέρωσης. Για τις επιχειρήσεις, την κοινωνία, την οικονομία, την πολιτική, τις αγορές. Για την ζωή μας, όπως γράφει ο συνάδελφος Γιάννης Παπαδογιάννης για το Economistas.gr.
Και συνεχίζει…: «Φιλοδοξία και στόχος μας είναι, το Economistas.gr, να αποτελέσει ένα σημείο αξιόπιστης ενημέρωσης. Με ψυχραιμία και ηρεμία, κόντρα στο θυμικό και τα πάθη που κυριαρχούν, να αναδείξουμε την επικαιρότητα – όσα κατά τη γνώμη μας έχουν μια ιδιαίτερη αξία, να παρουσιάσουμε δικά μας θέματα και έρευνες και να αναλύσουμε τα μεγάλα γεγονότα και τις εξελίξεις. Να αναδείξουμε το επιχειρείν της δημιουργίας και της προόδου και να σταθούμε απέναντι σε πράξεις, νοοτροπίες και πρόσωπα που δηλητηριάζουν την κοινωνία, την επιχειρηματικότητα και την ζωή του τόπου μας.
Για εμένα, με περισσότερα από 25 χρόνια στον έντυπο τύπο, η μετάβαση στην αμεσότητα του διαδικτύου αποτελεί μια μεγάλη πρόκληση και ελπίζω, η ομάδα του Economistas.gr να καταφέρουμε να συνταιριάξουμε την ταχύτητα του διαδικτύου με την αξιοπιστία και την ακρίβεια.
Και πάνω από όλα με σεβασμό σε όλες και όλους επιλέξουν να κάνουν μια στάση εδώ για να ενημερωθούν από το Economistas.gr».