Skip to main content
5 Απριλίου 2022 12:30

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, η αυλαία της regular season της EuroLeague και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Μαρσέιγ στο Novasports!

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F04%2Fa577c5e95d0da239cf07c21ee21ceeab XL

Mην χάσετε και Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός, Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ, Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ, Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε, Λεβάντε – Μπαρτσελόνα, Μαρσέιγ – Μονπελιέ, Κλερμόν – Παρί Σεν Ζερμέν, EuroCup, Lega Serie A, τένις, γκολφ και μαχητικά σπορ

Mην χάσετε και Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός, Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ, Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ, Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε, Λεβάντε – Μπαρτσελόνα, Μαρσέιγ – Μονπελιέ, Κλερμόν – Παρί Σεν Ζερμέν, EuroCup, Lega Serie A, τένις, γκολφ και μαχητικά σπορ

Συναρπαστικό αποκλειστικό αθλητικό θέαμα έρχεται και αυτή την εβδομάδα στο Novasports με ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, την ολοκλήρωση της regular season της EuroLeague αλλά και τη «μάχη» της Μαρσέιγ, αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League! Οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν την Κυριακή 10 Απριλίου (19:00) τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός για την 4η αγωνιστική των Play Off της Super League Interwetten, ενώ για τα Play Out και την 3η αγωνιστική θα παρακολουθήσουν την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός (9/4, 19:30).

Στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Μπάγερν – Άουγκσμπουργκ, Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ για τη γερμανική Bundesliga, Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε, Λεβάντε – Μπαρτσελόνα για την ισπανική la Liga Santander, Μαρσέιγ – Μονπελιέ λίγες ημέρες μετά την πρώτη αναμέτρηση και λίγες ημέρες πριν από τη δεύτερη αναμέτρηση των Μαρσεγιέζων με τον ΠΑΟΚ για τη φάση των «8» του Europa Conference League και Κλερμόν – Παρί Σεν Ζερμέν για τη γαλλική Ligue 1.

Για τους φίλους του μπάσκετ, το… μενού περιλαμβάνει την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου στην EuroLeague με την αναμέτρηση Φενερμπαχτσέ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (8/4, 20:00) ενώ ο Ολυμπιακός έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του και ετοιμάζεται για τα Play Off. Νωρίτερα οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν την Άλμπα στο Βερολίνο (6/4, 21:00) σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 19η αγωνιστική. Παράλληλα, συνεχίζεται η αγωνιστική δράση σε 7DAYS EuroCup με τον αγώνα Προμηθέας Πάτρας – Τσεντεβίτα (6/4, 19:30), Lega Serie A με το ντέρμπι Βίρτους Μπολόνια – Αρμάνι Μιλάνο (10/4, 18:30).

Οι λάτρεις των σπορ θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν μέσα από το Novasports, τουρνουά τένις WTA 500 Charleston, WTA 250 Bogota, το τουρνουά γκολφ The Masters καθώς και τις διοργανώσεις μαχητικών σπορ, WL MMA 56 & BKFC 23.

Και φυσικά το πλούσιο θέαμα του Novasports με τη σφραγίδα της κορυφαίας δημοσιογραφικής ομάδας πλαισιώνουν αυτή την εβδομάδα οι εκπομπές:

Τρίτη 5 Απριλίου

20:00 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 33η αγωνιστική: Ρετζίνα-Μπενεβέντο, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

20:00 Τένις WTA 500 Charleston 1ος γύρος: Stephens-Zheng, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:45 7DAYS EuroCup 18η αγωνιστική: Μπούρσασπορ-Μπουντούτσνοστ, Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:00 7DAYS EuroCup: Μπουργκ-Βίρτους Μπολόνια, Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:30 7DAYS EuroCup: Βαλένθια-Ουλμ, Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

21:45 Τένις WTA 500 Charleston Zavatska-Pliskova, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

 

Τετάρτη 6 Απριλίου

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 26η αγωνιστική (εξ αναβολής): Άουγκσμπουργκ-Μάιντς, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

19:30 7DAYS EuroCup: Προμηθέας Πάτρας-Τσεντεβίτα Ολίμπια, Novasports5 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη και ρεπορτάζ του Ορέστη Συντελή

20:00 Playmakers, A’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

20:00 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 7DAYS EuroCup: Ανκάρα-Αμβούργο, Novasports Start σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

20:30 EuroLeague 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Αναντολού Εφές-Μπάγερν Μονάχου, Novasports2 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

21:00 EuroLeague 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

21:00 7DAYS EuroCup: Τρέντο-Παρτίζαν, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

21:45 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

22:00 7DAYS EuroCup: Γκραν Κανάρια-Βενέτσια, Novasports5 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

23:00 Playmakers, Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

 

Πέμπτη 7 Απριλίου

18:30 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:15 Τένις WTA 500 Charleston, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:30 Euroleague Outlook by Fonbet.gr, Novasports4 σε επιμέλεια Χρήστου Καούρη

21:00 EuroLeague 34η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Novasports4 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

22:00 EuroLeague: Βιλερμπάν-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

22:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 1η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

 

Παρασκευή 8 Απριλίου

18:00 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Α, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:00 Playmakers, Α’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 29η αγωνιστική: Φορτούνα Ντίσελντορφ-Χάνσα Ροστόκ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:45 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Β, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

20:00 EuroLeague: Φενέρμπαχτσε-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:30 The Betsson Matchday Preview, Novasports3 καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Α, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga, 29η αγωνιστική: Στουτγκάρδη-Ντόρτμουντ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:30 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Γ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:45 EuroLeague: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάγερν Μονάχου, Novasports5 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

22:00 Playmakers, Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 31η αγωνιστική: Σεβίλλη-Γρανάδα, Novasports1 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

22:00 EuroLeague: Ερυθρός Αστέρας-Αναντολού Εφές, Novasports2 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

22:00 EuroLeague: Μονακό-Άλμπα Βερολίνου, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1, 31η αγωνιστική: Λοριάν-Σεντ Ετιέν, Novasports News σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:15 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Β, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

23:45 Τουρνουά γκολφ The Masters 2η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

24:00 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Γ, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

 

Σάββατο 9 Απριλίου

00:30 Τένις WTA 250 Bogota Προημιτελικός Δ, Novasports Start σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

02:00 Τένις WTA 500 Charleston Προημιτελικός Δ, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

05:00 BKFC 23, Novasports4 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

14:45 EFL Championship Αγγλίας 41η αγωνιστική: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μπόρνμουθ, Novasports2 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Κάδιθ-Μπέτις, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερν Μονάχου-Άουγκσμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Βόλφσμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports4 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Κολωνία-Μάιντς, Novasports5 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Γκλάντμπαχ, Novasports Start σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

17:00 EFL Championship Αγγλίας: Σουόνσι-Ντέρμπι, Novasports6 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μαγιόρκα-Ατλέτικο Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρενς-Ρεν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A, 26η αγωνιστική: Τρέντο – Μπρίντιζι, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

19:00 Τένις WTA 250 Bogota Ημιτελικός Α, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten, Play out 3η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ του Γιώργου Αργυρόγλου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χέρτα-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports3 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Ημιτελικός Α, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

20:45 Τένις WTA 250 Bogota Ημιτελικός Β, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

21:00 WL MMA 56, Novasports4 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 29η αγωνιστική: Άγιαξ-Σπάρτα Ρότερνταμ, Novasports News σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

21:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 3η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr, με τον Γιαννίκο Δούσκα

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Νυρεμβέργη-Ντάρμσταντ, Novasports3 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Μαδρίτης-Χετάφε, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Κλερμόν-Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:15 Τένις WTA 500 Charleston Ημιτελικός Β, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

 

Κυριακή 10 Απριλίου

00:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 6η αγωνιστική: Inter Miami CFNew England Revolution, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Χόλσταιν Κίελ-Αμβούργο, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Οσασούνα-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 29η αγωνιστική: Άιντχοφεν-Βάαλβικ, Novasports5 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπόχουμ-Μπάγερ Λεβερκούζεν, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Εσπανιόλ-Θέλτα, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Χεράκλες-Φέγενορντ, Novasports5 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λανς-Νις, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

18:30 Pre Game Show ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός, Novasports Prime και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

18:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A: Βίρτους Μπολόνια-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

19:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten Play off 4η αγωνιστική: ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου, ανάλυση του Γιαννίκου Δούσκα και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα και Γιώργου Αργυρόγλου

19:00 Τένις WTA 250 Bogota Τελικός, Novasports Start σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Έλτσε-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League, 34η αγωνιστική: Κόρτραϊκ – Άντερλεχτ, Novasports News σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Στρασμπούρ-Λιόν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

20:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Λειψία-Χόφενχαϊμ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

20:30 Τένις WTA 500 Charleston Τελικός, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

21:00 Η Ώρα των πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

21:00 Τουρνουά γκολφ The Masters 4η ημέρα, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Ρίπη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Λεβάντε-Μπαρτσελόνα, Novasports Prime σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μαρσέιγ-Μονπελιέ, Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

24:00 Η Ώρα των πρωταθλητών, Β’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τη Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

 

Δευτέρα 11 Απριλίου

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 34η αγωνιστική: Μπρέσια-Πάρμα, Novasports3

21:45 Monday Football Club, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Ντέμη Νικολαϊδη και τον Γιάννη Πάγκο

21:45 EFL Championship Αγγλίας: Χάντερσφιλντ-Λούτον, Novasports2

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βαγιεκάνο-Βαλένθια, Novasports1

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank, 35η αγωνιστική: Αλμερία-Πονφεραντίνα, Novasports Start

 

ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

Τα νέα της Mistral: Οδηγίες για μια καλή εγκατάσταση – Ενισχυτής κεραίας U35Auto
Συνεχίζοντας την περιγραφή των προϊόντων της Mistral, θα περιγράψουμε σε αυτό το τεύχος τους ενισχυτές κεραίας. Οι ενισχυτές κεραίας χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: 1) Οι ενισχυτές με ακροδέκτες ...
TP-Link EAP683 UR AX6000
Το TP-Link Omada EAP683 UR ξεχωρίζει ως μια αξιόπιστη λύση στην κατηγορία των συσκευών δικτύου, συνδυάζοντας συνδεσιμότητα υψηλής ταχύτητας, προηγμένη ασφάλεια και απρόσκοπτη διαχείριση δικτύου. Μ...
Ikusi ENC-108
Η Ikusi, συνεχίζοντας τον σχεδιασμό και την υλοποίηση νέων προϊόντων, παρουσιάζει το ENC-108 με 8 εισόδους HDMI, τα σήματα των οποίων μπορούν να μετατραπούν σε 8 streams IP σε SPTS (unicast ή mult...
Redline S30 HEVC
Η εταιρεία AstraSat ανακοινώνει την παραλαβή του νέου δέκτη της Redline, S30 HEVC. Πρόκειται για έναν οικονομικό δέκτη Full HD που είναι εξοπλισμένος με DVB-T2 tuner και υποστηρίζει συμπίεση H.265...
Ikusi IKUGaF
Η Ikusi καλύπτει με τον καλύτερο τρόπο τις ανάγκες τηλεοπτικής αναμετάδοσης προγραμμάτων, με τα έτοιμα επαγγελματικά πακέτα IKUGaF που διαθέτει για τα Gap Fillers. Τα έτοιμα πακέτα IKUGaF είνα...
ANGA PS series
Η εταιρεία Stam Electronics ανακοινώνει νέα παραλαβή σειράς ποιοτικών κεραιών ANGA. Πρόκειται για τη σειρά PS, η οποία περιλαμβάνει εξωτερικές και εσωτερικές κεραίες που είναι κατάλληλες για επίγε...
Amiko MIRA X-4200
Ο Amiko MiraX HiS-4200 είναι ένας κορυφαίος Linux 4K UHD media streamer, που σας επιτρέπει να απολαμβάνετε τα αγαπημένα σας προγράμματα σε 4K UHD. Αυτός ο media streamer υποστηρίζει μεταξύ άλλων τ...
KAL KL-60
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του νέου τηλεχειριστηρίου KL-60. Πρόκειται για ένα προγραμματιζόμενο τηλεχειριστήριο 4:1, το οποίο προγραμματίζεται μέσω μονάδας υπέρυθρων από τ...
Promax ATLaS NG
Η Promax έχει δημιουργήσει μία σειρά εκπαιδευτικών video για τον κορυφαίο αναλυτή φάσματος ATLaS NG. Στα συγκεκριμένα video, περιγράφονται όλες οι λειτουργίες του αναλυτή, καθώς και ο τρόπος που δ...
SatLink COL5141A
Ο κωδικοποιητής COL5141A 4 σε 1 της SatLink είναι μια επαγγελματική συσκευή κωδικοποίησης και πολυπλεξίας ήχου και video με ισχυρή λειτουργικότητα. Διαθέτει διεπαφές εισόδου 4 καναλιών CVBS video ...
AVM FRITZ!DECT 350
Προσαρμόστε το FRITZ!DECT 350 σε πόρτες ή παράθυρα και αμέσως θα ανιχνεύσει αν είναι ανοικτά ή κλειστά. Αποτελώντας έναυσμα για την επακόλουθη λειτουργία προϊόντων FRITZ!DECT και συμβατών συσκευών...
KAL K-320
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του K-320, ενός ασύρματου ανιχνευτή κίνησης υποδοχής με εμβέλεια ανίχνευσης κίνησης 3 έως 7 μέτρων και γωνία κάλυψης 100°. Είναι ιδανικός για τη...

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Ψηφιακή Τηλεόραση, τεύχος Ιουλίου 2024
Κυκλοφορεί το νέο τεύχος Ιουλίου 2024 του περιοδικού "Ψηφιακή Τηλεόραση" μαζί με το "Security Report" Το νέο τεύχος Ιουλίου του περιοδικού «Ψηφιακή Τηλεόραση» κυκλοφορεί πάντα μαζί με το περιοδ...
Διανομή σήματος HDMI στο σπίτι
Για τη θέαση τηλεοπτικών προγραμμάτων υψηλής ανάλυσης μέσω ενός δέκτη, IPTV Box, αποκωδικοποιητή συνδρομητικής πλατφόρμας ή οποιασδήποτε άλλης εξωτερικής πηγής, απαιτείται μόνο η σύνδεσή τους στην...
CRETA ELECTRONIX 2024
Μετά την τεράστια επιτυχία των κλαδικών εκθέσεων Salonica Electronix 2023 και Athens Electronix 2024, που πραγματοποιήθηκαν για τρίτη φορά σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, αντίστοιχα, και έσπασαν κάθε ρε...
Fracarro D-Matrix 4S FTA
Την πιο πρόσφατη μονάδα της οικογένειας των Headend της ιταλικής Fracarro, δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το D-Matrix 4S FTA, ένα Compact Headend που έρχε...
Amiko MIRA X-4200
Ένα νέο μοντέλο της σειράς OTT της Amiko δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το MIRA X-4200, ένα Set-Top Box που βασίζεται σε λειτουργικό σύστημα Linux και προ...
Sat & Zap, Ιούλιος 2024
Αρκετά νέα κανάλια στις 28 ανατολικά, ενώ και πάλι το Ιράν εμφανίζεται με νέα κανάλια εξωτερικού, μη εγκεκριμένα φυσικά από το θεοκρατικό καθεστώς… Al Mayadeen HD Hot Bird 13G – 13 East 11....