Skip to main content
9 Μαρτίου 2022 10:59

Ζωντανές αθλητικές μεταδόσεις Novasports, Eurosport, 15 – 21 Μαρτίου

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F04%2F26616d7483d89e13784aeddbc245a06c XL

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT (14 – 21 Μαρτίου 2022)

Τρίτη 15 Μαρτίου
19:00 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
19:00 Eurocup 15η αγωνιστική: Μπούρσασπορ-Μπουργκ (Novasports5)
20:00 Ευρωλίγκα 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Ζαλγκίρις Κάουνας-Ολυμπιακός (Novasports Prime)ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT
(14 – 21 Μαρτίου 2022)

Τρίτη 15 Μαρτίου

19:00 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
19:00 Eurocup 15η αγωνιστική: Μπούρσασπορ-Μπουργκ (Novasports5)
20:00 Ευρωλίγκα 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Ζαλγκίρις Κάουνας-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
20:00 WTA 1000 Indian Wells Φάση των «16» (Novasports6)
20:30 Eurocup: Ουλμ-Γκραν Κανάρια (Novasports Start)
21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος 30η αγωνιστική: Αλεσάντρια-Μόντσα (Novasports2)
22:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
22:00 Eurocup: Μπανταλόνα-Λιετκαμπέλις (Novasports5)
22:00 WTA 1000 Indian Wells (Novasports6)
______________________________________________________________________________

Τετάρτη 16 Μαρτίου

12:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
13:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Νόκερε Κορς ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
13:50 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ Ρόγκλα | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)
15:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Κ17 Τελικός Άρης – ΠΑΟΚ (Novasports Prime)
15:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: ΜΙΛΑΝΟ ΤΟΡΙΝΟ ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
17:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Νόκερε Κορς ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
19:00 Eurocup: Άνκαρα-Ανδόρα (Novasports4)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 25η αγωνιστική (εξ αναβολής): Μάιντς-Ντόρτμουντ (Novasports3)
20:00 Eurocup: Μπουντούτσνοστ-Προμηθέας Πάτρας (Novasports Prime)
21:30 Eurocup: Παρτίζαν-Μετροπολιτάν (Novasports4)
21:30 Eurocup: Βίρτους Μπολόνια-Τσεντεβίτα Ολίμπια (Novasports5)
24:00 WTA 1000 Indian Wells Προημιτελικός Α (Novasports6)

______________________________________________________________________________

Πέμπτη 17 Μαρτίου

03:00 WTA 1000 Indian Wells Προημιτελικός Β (Novasports6)
10:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
12:00 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
15:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΝΤΕΝΑΝ ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport2)
16:35 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
19:30 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022-First round (TBC)
20:00 Ευρωλίγκα 30η αγωνιστική: Ζαλγκίρις Κάουνας-Αναντολού Εφές (Novasports4)
20:00 WTA 1000 Indian Wells Προημιτελικός Γ (Novasports6)
20:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)
21:00 Ευρωλίγκα: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (Novasports Prime)
21:45 Ευρωλίγκα: Ρεάλ Μαδρίτης-Βιλερμπάν (Novasports5)
22:00 WTA 1000 Indian Wells Προημιτελικός Δ (Novasports6)
23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022-First round (TBC)
______________________________________________________________________________

Παρασκευή 18 Μαρτίου

12:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
16:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Μπρέντεν Κοκσάιντε Κλάσικ ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport2)
16:35 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
18:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ Παγκόσμιο πρωτάθλημα IBO | Μόσλι – Λεκάνο (Eurosport2)
19:25 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 1000 μίλια του Σέμπρινγκ (Eurosport1)
19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 27η αγωνιστική: Ζανκτ Πάουλι-Χαϊντενχάιμ (Novasports2)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022-First round (TBC)
21:30 Ευρωλίγκα: Αρμάνι Μιλάνο-Μπάγερν Μονάχου (Novasports Prime)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 27η αγωνιστική: Μπόχουμ-Γκλάντμπαχ (Novasports3)
21:30 Ευρωλίγκα: Μπασκόνια-Άλμπα Βερολίνου (Novasports4)
21:45 Βελγικό πρωτάθλημα 32η αγωνιστική: Σεν Ζιλουάζ-Οστάνδη (Novasports6)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 29η αγωνιστική: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Χετάφε (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 29η αγωνιστική: Σεντ Ετιέν-Τρουά (Novasports2)
22:00 Ευρωλίγκα: Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας (Novasports5)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 32η αγωνιστική Ουέσκα-Μπούργος (Novasports Start)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022-First round (TBC)
23:30 Playmakers (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Σάββατο 19 Μαρτίου

03:00 WTA 1000 Indian Wells Ημιτελικός Α (Novasports6)
05:00 WTA 1000 Indian Wells Ημιτελικός Β (Novasports6)
09:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 1ο σκέλος ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
10:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΜΙΛΑΝΟ ΣΑΝ ΡΕΜΟ ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport2)
11:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 1ο σκέλος ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
12:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 2ο σκέλος ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
13:50 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
14:30 EFL Championship 39η αγωνιστική: Ντέρμπι-Κόβεντρι (Novasports2)
14:30 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 2ο σκέλος ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αλαβές-Γρανάδα (Novasports1)
15:50 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Στουτγκάρδη-Άουγκσμπουργκ (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μάιντς-Αρμίνια Μπίλεφελντ (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χέρτα-Χόφενχαϊμ (Novasports5)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκρόιτερ Φιρτ-Φράιμπουργκ (Novasports6)
17:00 EFL Championship: Ρέντινγκ-Μπλάκμπερν Ρόβερς (Novasports Start)
17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 1η αγωνιστική: Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης (Novasports Prime)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Έλτσε-Βαλένθια (Novasports1)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λανς-Κλερμόν (Novasports News)
18:15 ΠΥΓΜΑΧΙΑ Παγκόσμιος Τίτλος Διεθνούς Ομοσπονδίας Επαγγελματικής Πυγμαχίας IBF | Έντουαρντς – Ουασίμ (Eurosport2)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Οσασούνα-Λεβάντε (Novasports1)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερν Μονάχου-Ουνιόν Βερολίνου (Novasports Prime)
21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 23η αγωνιστική: Ντερτόνα-Νάπολι (Novasports4)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022- Second round (TBC)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)
21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Βέρντερ Βρέμης-Ντάρμσταντ (Novasports3)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Ατλέτικο Μαδρίτης (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ναντ-Λιλ (Novasports2)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022- Second round (TBC)
______________________________________________________________________________

Κυριακή 20 Μαρτίου

01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 4η αγωνιστική: Charlotte FC-New England Revolution (Novasports1)
09:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 1ο σκέλος ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
11:15 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 1ο σκέλος ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
11:50 ΣΝΟΟΥΜΠΟΡΝΤ Μπερχτεσγκάντεν | Άνδρες και γυναίκες (Eurosport2)
12:45 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 2ο σκέλος ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
13:50 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport1)
14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μονακό-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports2)
14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Ρέγκενσμπουργκ-Πάντερμπορν (Novasports4)
14:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Κλαμπ Μπριζ-Γκενκ (Novasports Start)
14:35 ΑΛΠΙΚΟ ΣΚΙ Κουρσεβέλ | 2ο σκέλος ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
15:00 Pre Game Show ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Εσπανιόλ-Μαγιόρκα (Novasports1)
15:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 2η αγωνιστική: ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 27η αγωνιστική: Άγιαξ-Φέγενορντ (Novasports5)
15:45 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Τροφέο Αλφρέντο Μπίντα ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Eurosport2)
15:50 ΔΙΑΘΛΟ Χολμενκόλεν | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Λειψία-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Novasports3)
16:45 ΑΛΜΑ ΜΕ ΣΚΙ Ομπερτντορφ | ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
17:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Σολέ – Περιοχές Λίγηρα ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport2)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Θέλτα-Μπέτις (Novasports1)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Κάδιθ-Βιγιαρεάλ (Novasports4)
17:15 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος 31η αγωνιστική: ΣΠΑΛ-Κρεμονέζε (Novasports News)
17:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)
17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Άιντχοφεν-Φορτούνα Σιτάρντ (Novasports Start)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρενς-Λιόν (Novasports2)
18:30 Ιταλικό μπάσκετ: Μπρέσια-Αρμάνι Μιλάνο (Novasports5)
18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Βόλφσμπουργκ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (Novasports6)
19:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 2η αγωνιστική: Άρης-Παναθηναϊκός (Novasports Prime)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off/Play Out (Novasports Prime)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Σεβίλλη-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Novasports1)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Γάνδη-Άντερλεχτ (Novasports News)
20:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Κολωνία-Ντόρτμουντ (Novasports3)
21:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022- Second round (TBC)
21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Νις (Novasports2)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα (Novasports Prime)
22:00 WTA 1000 Indian Wells Τελικός (Novasports6)
22:55 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: Austin FC-Seattle Sounders FC (Novasports4)
24:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Γ’ μέρος (Novasports Prime)
TBC Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA March Madness 2022- Second round (TBC)
______________________________________________________________________________

Δευτέρα 21 Μαρτίου

16:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος της Καταλωνίας ΑΝΔΡΕΣ | 1ο Ετάπ (Eurosport1)
21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 32η αγωνιστική Τενερίφη-Αλμερία (Novasports Start)

• Η Μαρία Σάκκαρη ξεκινά από τον 2ο γύρο (Σάββατο 12/3) και με αντίπαλο μία εκ των Siniakova και Begu
• Ο πρώτος γύρος του τουρνουά «March Madness» του NCAA (15/3-4/4, Selection Sunday: 13/3) ξεκινάει στις 17/3

ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

Τα νέα της Mistral: Οδηγίες για μια καλή εγκατάσταση – Ενισχυτής κεραίας U35Auto
Συνεχίζοντας την περιγραφή των προϊόντων της Mistral, θα περιγράψουμε σε αυτό το τεύχος τους ενισχυτές κεραίας. Οι ενισχυτές κεραίας χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: 1) Οι ενισχυτές με ακροδέκτες ...
TP-Link EAP683 UR AX6000
Το TP-Link Omada EAP683 UR ξεχωρίζει ως μια αξιόπιστη λύση στην κατηγορία των συσκευών δικτύου, συνδυάζοντας συνδεσιμότητα υψηλής ταχύτητας, προηγμένη ασφάλεια και απρόσκοπτη διαχείριση δικτύου. Μ...
Ikusi ENC-108
Η Ikusi, συνεχίζοντας τον σχεδιασμό και την υλοποίηση νέων προϊόντων, παρουσιάζει το ENC-108 με 8 εισόδους HDMI, τα σήματα των οποίων μπορούν να μετατραπούν σε 8 streams IP σε SPTS (unicast ή mult...
Redline S30 HEVC
Η εταιρεία AstraSat ανακοινώνει την παραλαβή του νέου δέκτη της Redline, S30 HEVC. Πρόκειται για έναν οικονομικό δέκτη Full HD που είναι εξοπλισμένος με DVB-T2 tuner και υποστηρίζει συμπίεση H.265...
Ikusi IKUGaF
Η Ikusi καλύπτει με τον καλύτερο τρόπο τις ανάγκες τηλεοπτικής αναμετάδοσης προγραμμάτων, με τα έτοιμα επαγγελματικά πακέτα IKUGaF που διαθέτει για τα Gap Fillers. Τα έτοιμα πακέτα IKUGaF είνα...
ANGA PS series
Η εταιρεία Stam Electronics ανακοινώνει νέα παραλαβή σειράς ποιοτικών κεραιών ANGA. Πρόκειται για τη σειρά PS, η οποία περιλαμβάνει εξωτερικές και εσωτερικές κεραίες που είναι κατάλληλες για επίγε...
Amiko MIRA X-4200
Ο Amiko MiraX HiS-4200 είναι ένας κορυφαίος Linux 4K UHD media streamer, που σας επιτρέπει να απολαμβάνετε τα αγαπημένα σας προγράμματα σε 4K UHD. Αυτός ο media streamer υποστηρίζει μεταξύ άλλων τ...
KAL KL-60
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του νέου τηλεχειριστηρίου KL-60. Πρόκειται για ένα προγραμματιζόμενο τηλεχειριστήριο 4:1, το οποίο προγραμματίζεται μέσω μονάδας υπέρυθρων από τ...
Promax ATLaS NG
Η Promax έχει δημιουργήσει μία σειρά εκπαιδευτικών video για τον κορυφαίο αναλυτή φάσματος ATLaS NG. Στα συγκεκριμένα video, περιγράφονται όλες οι λειτουργίες του αναλυτή, καθώς και ο τρόπος που δ...
SatLink COL5141A
Ο κωδικοποιητής COL5141A 4 σε 1 της SatLink είναι μια επαγγελματική συσκευή κωδικοποίησης και πολυπλεξίας ήχου και video με ισχυρή λειτουργικότητα. Διαθέτει διεπαφές εισόδου 4 καναλιών CVBS video ...
AVM FRITZ!DECT 350
Προσαρμόστε το FRITZ!DECT 350 σε πόρτες ή παράθυρα και αμέσως θα ανιχνεύσει αν είναι ανοικτά ή κλειστά. Αποτελώντας έναυσμα για την επακόλουθη λειτουργία προϊόντων FRITZ!DECT και συμβατών συσκευών...
KAL K-320
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του K-320, ενός ασύρματου ανιχνευτή κίνησης υποδοχής με εμβέλεια ανίχνευσης κίνησης 3 έως 7 μέτρων και γωνία κάλυψης 100°. Είναι ιδανικός για τη...

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Ψηφιακή Τηλεόραση, τεύχος Ιουλίου 2024
Κυκλοφορεί το νέο τεύχος Ιουλίου 2024 του περιοδικού "Ψηφιακή Τηλεόραση" μαζί με το "Security Report" Το νέο τεύχος Ιουλίου του περιοδικού «Ψηφιακή Τηλεόραση» κυκλοφορεί πάντα μαζί με το περιοδ...
Διανομή σήματος HDMI στο σπίτι
Για τη θέαση τηλεοπτικών προγραμμάτων υψηλής ανάλυσης μέσω ενός δέκτη, IPTV Box, αποκωδικοποιητή συνδρομητικής πλατφόρμας ή οποιασδήποτε άλλης εξωτερικής πηγής, απαιτείται μόνο η σύνδεσή τους στην...
CRETA ELECTRONIX 2024
Μετά την τεράστια επιτυχία των κλαδικών εκθέσεων Salonica Electronix 2023 και Athens Electronix 2024, που πραγματοποιήθηκαν για τρίτη φορά σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, αντίστοιχα, και έσπασαν κάθε ρε...
Fracarro D-Matrix 4S FTA
Την πιο πρόσφατη μονάδα της οικογένειας των Headend της ιταλικής Fracarro, δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το D-Matrix 4S FTA, ένα Compact Headend που έρχε...
Amiko MIRA X-4200
Ένα νέο μοντέλο της σειράς OTT της Amiko δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το MIRA X-4200, ένα Set-Top Box που βασίζεται σε λειτουργικό σύστημα Linux και προ...
Sat & Zap, Ιούλιος 2024
Αρκετά νέα κανάλια στις 28 ανατολικά, ενώ και πάλι το Ιράν εμφανίζεται με νέα κανάλια εξωτερικού, μη εγκεκριμένα φυσικά από το θεοκρατικό καθεστώς… Al Mayadeen HD Hot Bird 13G – 13 East 11....