Skip to main content
20 Απριλίου 2022 13:10

Ζωντανές αθλητικές μεταδόσεις Novasports, Eurosport, 20 Απριλίου – 9 Μαΐου

admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F04%2F177a1b55a9f86c19f9e9377dc02aa0b9 XL

ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT (20 Απριλίου – 9 Mαϊου 2022)

Μ. Τετάρτη 20 Απριλίου
12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport2)
12:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Φλες Βαλόν ΓΥΝΑΙΚΕΣ | (Eurosport1)
14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος των Άλπεων ΑΝΔΡΕΣ | 3ο Ετάπ (Eurosport1)ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS, EUROSPORT
(19 Απριλίου – 9 Mαϊου 2022)

Μ. Τετάρτη 20 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport2)
12:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Φλες Βαλόν ΓΥΝΑΙΚΕΣ | (Eurosport1)
14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος των Άλπεων ΑΝΔΡΕΣ | 3ο Ετάπ (Eurosport1)
15:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Φλες Βαλόν ΑΝΔΡΕΣ | (Eurosport1)
16:30 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport2)
17:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
19:30 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
19:30 WTA 500 Στουτγκάρδη (Novasports6)
20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ατλέτικο Μαδρίτης-Γρανάδα (Novasports1)
20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 33η αγωνιστική: Μονακό-Νις (Novasports2)
20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρενς-Λιλ (Novasports4)
20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μπορντό-Σεντ Ετιέν (Novasports Start)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Ευρωλίγκα Play offs 1ος αγώνας: Ολυμπιακός-Μονακό (Novasports Prime)
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Θέλτα-Χετάφε (Novasports News)
21:15 WTA 500 Στουτγκάρδη (Novasports6)
21:30 Eurocup: Παρτίζαν-Μπούρσασπορτ (as live 23:45 Novasports5)
21:45 Γερμανικό Κύπελλο Ημιτελικός: Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου (Novasports3)
22:00 Ιταλικό Κύπελλο Ημιτελικός-Επαναληπτικός αγώνας: Γιουβέντους-Φιορεντίνα (Novasports2)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ανζέ-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports4)
22:00 Ευρωλίγκα Play offs 1ος αγώνας: Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβιβ (Novasports5)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Ναντ (Novasports Start)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Στρασμπούρ-Ρεν (as live 00:00 Novasports4)
22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Οσασούνα-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports1)
23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

Μ. Πέμπτη 21 Απριλίου

15:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος των Άλπεων ΑΝΔΡΕΣ | 4ο Ετάπ (Eurosport1)
15:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport2)
16:25 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
19:30 WTA 500 Στουτγκάρδη (Novasports6)
20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Λεβάντε-Σεβίλλη (Novasports Prime)
20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Εσπανιόλ-Βαγιεκάνο (Novasports Start)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Κάδιθ-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports1)
21:00 Ευρωλίγκα Play offs 2ος αγώνας: Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου (Novasports5)
21:15 WTA 500 Στουτγκάρδη (Novasports6)
21:30 Ευρωλίγκα Play offs 2ος αγώνας: Αρμάνι Μιλάνο – Αναντολού Εφές (Novasports4)
22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μπαρτσελόνα (Novasports Prime)
22:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Κλάσικ Νέας Ορλεάνης, 1η ημέρα (Eurosport2)
23:30 Playmakers (Novasports4)
______________________________________________________________________________

Μ. Παρασκευή 22 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
13:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Προημιτελικός Α (Novasports Start)
13:30 WTA 500 Στουτγκάρδη Προημιτελικός Α (Novasports6)
15:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Προημιτελικός Β (Novasports Start)
15:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος των Άλπεων ΑΝΔΡΕΣ | 5ο Ετάπ (Eurosport1)
15:15 WTA 500 Στουτγκάρδη Προημιτελικός Β (Novasports6)
16:25 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
17:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Προημιτελικός Γ (Novasports Start)
18:00 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
18:00 WTA 500 Στουτγκάρδη Προημιτελικός Γ (Novasports6)
19:00 Ευρωλίγκα Play offs 2ος αγώνας Ολυμπιακός-Μονακό (Novasports Prime)
19:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Προημιτελικός Δ (Novasports Start)
19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 31η αγωνιστική: Φορτούνα Ντίσελντορφ-Ντιναμό Δρέσδης (Novasports2)
19:30 WTA 500 Στουτγκάρδη Προημιτελικός Δ (Novasports6)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
21:00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ Παγκόσμιος Τίτλος WBO | Καζιμέρο – Μπάτλερ (Eurosport2)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 31η αγωνιστική: Βόλφσμπουργκ-Μάιντς (Novasports3)
21:45 Ευρωλίγκα Play offs 2ος αγώνας: Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβιβ (Novasports4)
24:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Κλάσικ Νέας Ορλεάνης, 2η ημέρα (Eurosport2)
______________________________________________________________________________

Μ. Σάββατο 23 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
14:30 EFL Championship 44η αγωνιστική: Λούτον-Μπλάκπουλ (Novasports2)
14:50 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ Ολλανδία 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
15:00 WTA 500 Στουτγκάρδη Ημιτελικός Α (Novasports6)
15:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Ημιτελικός Α (Novasports Start)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:00 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ Ολλανδία 2021 | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Χόφενχαϊμ (Novasports1)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Κολωνία-Αρμίνια Μπίλεφελντ (Novasports2)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκρόιτερ Φιρτ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Λειψία-Ουνιόν Βερολίνου (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Φράιμπουργκ-Γκλάντμπαχ (Novasports5)
16:30 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
17:00 WTA 500 Στουτγκάρδη Ημιτελικός Β (Novasports6)
17:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Ημιτελικός Β (Novasports Start)
17:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 30η αγωνιστική: Ναϊμέγκεν-Άγιαξ (Novasports News)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερν Μονάχου-Ντόρτμουντ (Novasports Prime)
20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 34η αγωνιστική: Σεντ Ετιέν-Μονακό (Novasports2)
20:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Κλάσικ Νέας Ορλεάνης 3η ημέρα (Eurosport2)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Παρί Σεν Ζερμέν-Λανς (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Κυριακή του Πάσχα 24 Απριλίου

12:35 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Λιέγη Βαστώνη Λιέγη ΓΥΝΑΙΚΕΣ | (Eurosport1)
14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρεν-Λοριάν (Novasports Prime)
14:00 WTA 500 Στουτγκάρδη Τελικός (Novasports6)
14:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ (Eurosport2)
14:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Λιέγη Βαστώνη Λιέγη ΑΝΔΡΕΣ (Eurosport1)
15:00 WTA 250 Κωνσταντινούπολη Τελικός (Novasports Start)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Φέγενορντ-Ουτρέχτη (Novasports1)
16:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Νις-Τρουά (Novasports Prime)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπόχουμ-Άουγκσμπουργκ (Novasports3)
16:30 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport2)
18:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λιλ-Στρασμπούρ (Novasports2)
18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χέρτα-Στουτγκάρδη (Novasports Prime)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play off Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Άντερλεχτ (Novasports5)
20:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Κλάσικ Νέας Ορλεάνης 4η ημέρα (Eurosport2)
20:25 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 8η αγωνιστική: Inter Miami CF-Atlanta United FC (Novasports1)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρενς-Μαρσέιγ (Novasports2)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα 28η αγωνιστική: Νάπολι-Σάσαρι (Novasports4)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 21η αγωνιστική (εξ αναβολής): Μπαρτσελόνα-Βαγιεκάνο (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Δευτέρα του Πάσχα 25 Απριλίου

15:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος 36η αγωνιστική: Περούτζια-Πάρμα (Novasports2)
21:30 EFL Championship: Πρέστον Νορθ Εντ-Μπλάκμπερν Ρόβερς (Novasports Start)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 37η αγωνιστική: Αλμερία-Σπόρτινγκ Χιχόν (Novasports1)
______________________________________________________________________________

Τρίτη 26 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:25 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ρομανδίας ΑΝΔΡΕΣ | Πρόλογος (Eurosport2)
19:00 Eurocup Προημιτελικός (Novasports5)
20:30 Ευρωλίγκα Play offs 3ος αγώνας Αναντολού Εφές-Αρμάνι Μιλάνο (Novasports4)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:05 Ευρωλίγκα Play offs 3ος αγώνας Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports Prime)
21:30 Eurocup Προημιτελικός (Novasports5)
23:00 Playmakers (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Τετάρτη 27 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:30 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ρομανδίας ΑΝΔΡΕΣ | 1ο Ετάπ (Eurosport2)
19:00 Eurocup Προημιτελικός (Novasports6)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
21:30 Ευρωλίγκα Play offs 3ος αγώνας: Μπάγερν Μονάχου-Μπαρτσελόνα (Novasports4)
21:30 Eurocup Προημιτελικός (Novasports6)
22:00 Ευρωλίγκα Play offs 3ος αγώνας: Μονακό-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
24:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Πέμπτη 28 Απριλίου

14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open 1ος γύρος (Novasports6)
16:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ρομανδίας ΑΝΔΡΕΣ | 2ο Ετάπ (Eurosport2)
18:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open (Novasports6)
(αν χρειαστεί) 20:30 Ευρωλίγκα Play offs 4ος αγώνας Αναντολού Εφές-Αρμάνι Μιλάνο (Novasports4)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
(αν χρειαστεί) 21:05 Ευρωλίγκα Play offs 4ος αγώνας Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports Prime)
22:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)
23:00 Playmakers (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Παρασκευή 29 Απριλίου

12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
16:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open 1ος γύρος (Novasports6)
16:15 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
18:00 WTA 1000 Mutua μαδρίτη Open (Novasports6)
19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 32η αγωνιστική: Ζανκτ Πάουλι-Νυρεμβέργη (Novasports2)
20:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open (Novasports6)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Playmakers, Α’ μέρος (Novasports Prime)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 32η αγωνιστική: Ουνιόν Βερολίνου-Γκρόιτερ Φιρτ (Novasports3)
(αν χρειαστεί) 21:45 Ευρωλίγκα Play offs 4ος αγώνας: Μπάγερν Μονάχου-Μπαρτσελόνα (Novasports4)
21:45 EFL Championship 45η αγωνιστική: Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (Novasports5)
(αν χρειαστεί) 22:00 Ευρωλίγκα Play offs 4ος αγώνας: Μονακό-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 34η αγωνιστική: Σεβίλλη-Κάδιθ (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική: Στρασμπούρ-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports2)
22:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR (Eurosport2)
23:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 38η αγωνιστική Λας Πάλμας-Μάλαγα (Novasports Start)
24:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Σάββατο 30 Απριλίου

11:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Portimao Πορτογαλία Qualifying Race (Novasports6)
12:00 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Portimao Πορτογαλία Main Race (Novasports6)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αλαβές-Βιγιαρεάλ (Novasports1)
15:50 ΦΟΡΜΟΥΛΑ Ε ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ, ΜΟΝΑΚΟ ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport1)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:00 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος 37η αγωνιστική: Μόντσα-Μπενεβέντο (Novasports2)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μάιντς-Μπάγερν Μονάχου (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Ντόρτμουντ-Μπόχουμ (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Στουτγκάρδη-Βόλφσμπουργκ (Novasports5)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Αρμίνια Μπίλεφελντ-Χέρτα (Novasports6)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άουγκσμπουργκ-Κολωνία (Novasports News)
17:00 EFL Championship 45η αγωνιστική: Νότιγχαμ Φόρεστ-Σουόνσι (Novasports Start)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Μαδρίτης-Εσπανιόλ (Novasports1)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λανς-Ναντ (Novasports2)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαλένθια-Λεβάντε (Novasports Prime)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ (Novasports3)
19:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα 31η αγωνιστική: Άγιαξ-Τσβόλε (Novasports5)
20:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open 2ος γύρος (Novasports6)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 29η αγωνιστική (Novasports4)
21:00 We Love ΜΜΑ 57 (Novasports Start)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)
21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 32η αγωνιστική: Ντάρμσταντ-Άουε (Novasports3)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ατλέτικο Μαδρίτης (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρεν-Σεντ Ετιέν (Novasports2)
22:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open (Novasports6)
22:50 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 9η αγωνιστική: Real Salt Lake-Los Angeles Galaxy (Novasports5)
______________________________________________________________________________

Κυριακή 1 Μαϊου

03:00 BKFC (Novasports6)
11:10 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Portimao Πορτογαλία Qualifying Race (Novasports6)
14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Τρουά-Λιλ (Novasports Prime)
14:30 Αγώνες αυτοκινήτων DTM Portimao Πορτογαλία Main Race (Novasports6)
14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play off Αντβέρπ-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ (Novasports Start)
14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Έλτσε-Οσασούνα (Novasports1)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Άιντχοφεν-Βίλεμ (Novasports4)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Φορτούνα Σιτάρντ-Φέγενορντ (Novasports2)
16:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open 2ος γύρος (Novasports6)
16:30 Pre game show Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports Prime)
17:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 6η αγωνιστική: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports Prime)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Γρανάδα-Θέλτα (Novasports1)
18:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open (Novasports6)
18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μπορντό-Νις (Novasports2)
18:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 29η αγωνιστική (Novasports4)
19:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Novasports1)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play off Άντερλεχτ-Κλαμπ Μπριζ (Novasports Start)
20:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open (Novasports6)
20:00 ΓΚΟΛΦ PGA TOUR (Eurosport2)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:00 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (Novasports Prime)
21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Λιόν (Novasports2)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Μπαρτσελόνα-Μαγιόρκα (Novasports1)
23:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)
23:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 9η αγωνιστική: Nashville SC-Philadelphia Union (Novasports4)
______________________________________________________________________________

Δευτέρα 2 Μαϊου

14:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
17:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open Φάση των «32» (Novasports6)
19:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open Φάση των «32» (Novasports6)
19:15 EFL Championship: Φούλαμ-Λούτον (Novasports2)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 5η αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης-Λαμία (Novasports Prime)
19:30 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 38η αγωνιστική Λεγανές-Ουέσκα (Novasports Start)
20:45 ΣΝΟΥΚΕΡ ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | ΣΕΦΙΛΝΤ | (Eurosport1)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Novasports2)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ-Λειψία (Novasports3)
21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Χετάφε-Μπέτις (Novasports1)
22:00 WTA 1000 Mutua Μαδρίτη Open Φάση των «32» (Novasports6)
______________________________________________________________________________

Τρίτη 3 Μαϊου

16:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΔΟΥΝΚΕΡΚΗΣ ΑΝΔΡΕΣ | 1ο Ετάπ (Eurosport1)
16:30 WTA 1000 Mutua Madrid Open Φάση των «16» (Novasports6)
18:30 WTA 1000 Mutua Madrid Open Φάση των «16» (Novasports6)
TBC Eurocup Ημιτελικός (Novasports Prime)
21:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Φάση των «16» (Novasports6)
______________________________________________________________________________

Τετάρτη 4 Μαϊου

13:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Προημιτελικός Α (Novasports6)
15:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Προημιτελικός Β (Novasports6)
16:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΔΟΥΝΚΕΡΚΗΣ ΑΝΔΡΕΣ | 2ο Ετάπ (Eurosport1)
17:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Προημιτελικός Γ (Novasports6)
18:30 Pre Game Show ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
19:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 4η αγωνιστική (εξ αναβολής): ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
TBC Eurocup Ημιτελικός (Novasports4)
21:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Προημιτελικός Δ (Novasports6)
TBC Ευρωλίγκα Play Offs 5ος αγώνας (Novasports Prime)
______________________________________________________________________________

Πέμπτη 5 Μαϊου

14:30 WTA 1000 Mutua Madrid Open Ημιτελικός (Novasports6)
16:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΔΟΥΝΚΕΡΚΗΣ ΑΝΔΡΕΣ | 3ο Ετάπ (Eurosport1)
21:00 ΓΚΟΛΦ PGA TOUR Ουέλς Φάργκο Τσάμπιονσιπ, 1η ημέρα (Eurosport2)
22:00 WTA 1000 Mutua Madrid Open Ημιτελικός (Novasports6)
______________________________________________________________________________

Παρασκευή 6 Μαϊου

13:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 1ο Ετάπ (Eurosport1)
14:00 Αναρρίχηση ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Σεούλ Τελικός (Eurosport2)
19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 33η αγωνιστική: Φορτούνα Ντίσελντορφ-Ντάρμσταντ (Novasports Prime)
21:00 ΓΚΟΛΦ PGA TOUR Ουέλς Φάργκο Τσάμπιονσιπ, 2η ημέρα (Eurosport2)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 33η αγωνιστική: Μπόχουμ-Αρμίνια Μπίλεφελντ (Novasports3)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 36η αγωνιστική: Λιλ-Μονακό (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 39η αγωνιστική (Novasports Start)
______________________________________________________________________________

Σάββατο 7 Μαϊου

03:00 BKFC 25 (Novasports6)
11:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ ΑΡΙΝΑ ΓΚΕΙΜΣ Σιγκαπούρη (Eurosport2)
11:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)
13:30 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 6 ώρες Σπα (Eurosport2)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
14:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 2ο Ετάπ (Eurosport1)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκρόιτερ Φιρτ-Ντόρτμουντ (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χόφενχαϊμ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Φράιμπουργκ-Ουνιόν Βερολίνου (Novasports5)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Κολωνία-Βόλφσμπουργκ (Novasports Start)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μπρεστ-Στρασμπούρ (Novasports2)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 6η αγωνιστική: Ατρόμητος-Ιωνικός (Novasports Prime)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χέρτα-Μάιντς (Novasports3)
19:30 WTA 1000 Mutua Madrid Open Τελικός (Novasports6)
21:00 ΓΚΟΛΦ PGA TOUR Ουέλς Φάργκο Τσάμπιονσιπ, 3η ημέρα (Eurosport2)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)
21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 33η αγωνιστική: Σάλκε-Ζανκτ Πάουλι (Novasports3)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
22:00 Γαλλικό Κύπελλο Τελικός Νις-Ναντ (Novasports2)
22:50 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 10η αγωνιστική (Novasports4)
______________________________________________________________________________

Κυριακή 8 Μαϊου

11:00 Αναρρίχηση ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Σεούλ Τελικός (Eurosport1)
12:30 Αναρρίχηση ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Σεούλ Τελικός (Eurosport1)
14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μετς-Λιόν (Novasports2)
14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας ΑΝΔΡΕΣ | 3ο Ετάπ (Eurosport1)
14:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport2)
14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 3η αγωνιστική: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Κλαμπ Μπριζ (Novasports1)
14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Άουε-Βέρντερ Βρέμης (Novasports3)
14:30 EFL Championship 46η αγωνιστική (Novasports6)
14:30 EFL Championship 46η αγωνιστική (Novasports Start)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports Prime)
15:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑ | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 32η αγωνιστική: Φέγενορντ-Άιντχοφεν (Novasports4)
16:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρενς-Λανς (Novasports2)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Γκλάντμπαχ (Novasports5)
17:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑ | 2ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
17:30 Pre Game Show ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ (Novasports Prime)
17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Άλκμααρ-Άγιαξ (Novasports4)
18:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 7η αγωνιστική: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ (Novasports Prime)
18:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport2)
18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λοριάν-Μαρσέιγ (Novasports2)
18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερν Μονάχου-Στουτγκάρδη (Novasports3)
19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Αντβέρπ-Άντερλεχτ (Novasports5)
20:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)
20:00 ΓΚΟΛΦ PGA TOUR Ουέλς Φάργκο Τσάμπιονσιπ, 4η ημέρα (Eurosport2)
20:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Λειψία-Άουγκσμπουργκ (Novasports3)
21:00 Ελληνικό πρωτάθλημα: Άρης-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Παρί Σεν Ζερμέν-Τρουά (Novasports2)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 30η αγωνιστική (Novasports4)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
23:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)

______________________________________________________________________________

Δευτέρα 9 Μαϊου

00:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 10η αγωνιστική (Novasports2)
19:30 WTA 1000 Internationali BNL d’Italia 1ος γύρος (Novasports6)
21:30 WTA 1000 Internationali BNL d’Italia 1ος γύρος (Novasports6)
21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 35η αγωνιστική (Novasports1)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 39η αγωνιστική (Novasports Start)

ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

Amiko MIRA X-4200
Ο Amiko MiraX HiS-4200 είναι ένας κορυφαίος Linux 4K UHD media streamer, που σας επιτρέπει να απολαμβάνετε τα αγαπημένα σας προγράμματα σε 4K UHD. Αυτός ο media streamer υποστηρίζει μεταξύ άλλων τ...
KAL KL-60
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του νέου τηλεχειριστηρίου KL-60. Πρόκειται για ένα προγραμματιζόμενο τηλεχειριστήριο 4:1, το οποίο προγραμματίζεται μέσω μονάδας υπέρυθρων από τ...
Promax ATLaS NG
Η Promax έχει δημιουργήσει μία σειρά εκπαιδευτικών video για τον κορυφαίο αναλυτή φάσματος ATLaS NG. Στα συγκεκριμένα video, περιγράφονται όλες οι λειτουργίες του αναλυτή, καθώς και ο τρόπος που δ...
SatLink COL5141A
Ο κωδικοποιητής COL5141A 4 σε 1 της SatLink είναι μια επαγγελματική συσκευή κωδικοποίησης και πολυπλεξίας ήχου και video με ισχυρή λειτουργικότητα. Διαθέτει διεπαφές εισόδου 4 καναλιών CVBS video ...
AVM FRITZ!DECT 350
Προσαρμόστε το FRITZ!DECT 350 σε πόρτες ή παράθυρα και αμέσως θα ανιχνεύσει αν είναι ανοικτά ή κλειστά. Αποτελώντας έναυσμα για την επακόλουθη λειτουργία προϊόντων FRITZ!DECT και συμβατών συσκευών...
KAL K-320
Η εταιρεία KAL Electronics ανακοινώνει την παραλαβή του K-320, ενός ασύρματου ανιχνευτή κίνησης υποδοχής με εμβέλεια ανίχνευσης κίνησης 3 έως 7 μέτρων και γωνία κάλυψης 100°. Είναι ιδανικός για τη...
Τα νέα της Mistral – Οδηγίες για μια καλή εγκατάσταση: Ενισχυτής κεραίας 2U30
Συνεχίζοντας την περιγραφή των προϊόντων της Mistral, θα γίνει περιγραφή των ενισχυτών κεραίας. Οι ενισχυτές κεραίας χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: 1) Οι ενισχυτές με ακροδέκτες χωρίς θωράκιση, ...
Tesla XT850
Η εταιρεία AstraSat ανακοινώνει την παραλαβή του νέου Tesla MediaBox XT850. Πρόκειται για ένα Android TV Box που είναι ταυτόχρονα και DVB-T2 HEVC (H.265) δέκτης, συμβατός με το νέο πρότυπο επίγεια...
SatLink ST-6502
Η εταιρεία Tronix ανακοινώνει την παραλαβή του νέου modulator ST-6502 της SatLink. Πρόκειται για έναν διαμορφωτή ενός καναλιού σε mini μέγεθος, ο οποίος έχει σχεδιαστεί για οικιακή ψυχαγωγία, ξενο...
Fracarro UX-WB LTE
Η εταιρεία AstraSat ανακοινώνει την παραλαβή του νέου LNB της οικογένειας UX της ιταλικής Fracarro. Πρόκειται για το UX-WB LTE, ένα wideband LNB με 2 ξεχωριστές εξόδους, που η μία μεταφέρει όλα τα...
AVM Geofencing
Η τελευταία ενημέρωση του FRITZ!App Smart Home προσθέτει μια λειτουργία που ζητείται συχνά: Το geofencing. Σας επιτρέπει να εκτελείτε ενέργειες στο έξυπνο σπίτι σας όταν εισέρχεστε ή εξέρχεστε από...
Amiko A11 Link
Αναζητείτε έναν προηγμένο τρόπο για να απολαύσετε το αγαπημένο σας περιεχόμενο, είτε πρόκειται για ζωντανή τηλεόραση, είτε για ταινίες ή ραδιόφωνο; Μην ψάχνετε άλλο! Το Amiko A11 Link 4K TV Stick ...

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Ψηφιακή Τηλεόραση, τεύχος Ιουλίου 2024
Κυκλοφορεί το νέο τεύχος Ιουλίου 2024 του περιοδικού "Ψηφιακή Τηλεόραση" μαζί με το "Security Report" Το νέο τεύχος Ιουλίου του περιοδικού «Ψηφιακή Τηλεόραση» κυκλοφορεί πάντα μαζί με το περιοδ...
Διανομή σήματος HDMI στο σπίτι
Για τη θέαση τηλεοπτικών προγραμμάτων υψηλής ανάλυσης μέσω ενός δέκτη, IPTV Box, αποκωδικοποιητή συνδρομητικής πλατφόρμας ή οποιασδήποτε άλλης εξωτερικής πηγής, απαιτείται μόνο η σύνδεσή τους στην...
CRETA ELECTRONIX 2024
Μετά την τεράστια επιτυχία των κλαδικών εκθέσεων Salonica Electronix 2023 και Athens Electronix 2024, που πραγματοποιήθηκαν για τρίτη φορά σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, αντίστοιχα, και έσπασαν κάθε ρε...
Fracarro D-Matrix 4S FTA
Την πιο πρόσφατη μονάδα της οικογένειας των Headend της ιταλικής Fracarro, δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το D-Matrix 4S FTA, ένα Compact Headend που έρχε...
Amiko MIRA X-4200
Ένα νέο μοντέλο της σειράς OTT της Amiko δοκιμάσαμε για να παρουσιάσουμε στο τεύχος αυτού του μήνα. Πρόκειται για το MIRA X-4200, ένα Set-Top Box που βασίζεται σε λειτουργικό σύστημα Linux και προ...
Sat & Zap, Ιούλιος 2024
Αρκετά νέα κανάλια στις 28 ανατολικά, ενώ και πάλι το Ιράν εμφανίζεται με νέα κανάλια εξωτερικού, μη εγκεκριμένα φυσικά από το θεοκρατικό καθεστώς… Al Mayadeen HD Hot Bird 13G – 13 East 11....