Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ εναντίων των… «πειρατών του διαδικτύου»
Με αφορμή το λανσάρισμα της υπηρεσίας pay per view για τους εντός έδρας αγώνες της ομάδας στη Super League 1, οι νταμπλούχοι αποφάσισαν να πάρουν τα μέτρα τους.
Όπως έχει γίνει γνωστό εδώ και μέρες, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν έχει πωλήσει τα τηλεοπτικά δικαιώματα της στο πρωτάθλημα σε κάποιο κανάλι και αντ’ αυτού οι εντός έδρας αγώνες της ομάδας θα μεταδίδονται μέσω της PAOK TV με τη μέθοδο pay per view.
Συγκεκριμένα, όποιος θέλει να παρακολουθήσει τον αγώνα με τον Παναιτωλικό την Κυριακή (25/08), θα πρέπει να πληρώσει μέσω της πλατφόρμας που έχει δημιουργηθεί το ποσό των 4,99 ευρώ.
Προκειμένου ο ΠΑΟΚ να αντιμετωπίσει φαινόμενα «πειρατείας» της μετάδοσης του αγώνα, ανακοίνωσε μια νέα συνεργασία που έχει ως στόχο να βάλει… φρένο στην παραβίαση της πνευματικής ιδιοκτησίας, ελέγχοντας το διαδίκτυο για παράνομες ζωντανές μεταδόσεις προκειμένου να διαγράφονται άμεσα.
Αναλυτικά η ανακοίνωση επισημαίνει οτι «η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι για την καταπολέμηση των φαινομένων πειρατείας του PAOK TV ξεκινάει μια νέα συνεργασία με την MEDIASTALKER.
Η Mediastalker είναι μια εταιρεία που εξειδικεύεται στην καταπολέμηση της πειρατείας και την παραβίαση της πνευματικής ιδιοκτησίας των οπτικοακουστικών έργων στο διαδίκτυο.
Βασισμένη σε λογισμικό Τεχνητής Νοημοσύνης και Μηχανικής Μάθησης, θα ελέγχει το internet για παράνομες ζωντανές μεταδόσεις του PAOK TV ώστε το υλικό να ελέγχεται και να διαγράφεται άμεσα».