Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Μπάσκετ: Προς OTE TV βαδίζει και η ΑΕΚ
![7ed91684b71f2bb062aa6105da5c131a XL fa32cc54](/wp-content/themes/yootheme/cache/fa/7ed91684b71f2bb062aa6105da5c131a_XL-fa32cc54.jpeg)
Μετά από την ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού και η αντίστοιχη της ΑΕΚ θα συνεργαστεί με το ΟΤΕ TV για την τηλεοπτική μετάδοση των εντός έδρας αναμετρήσεων της στο πρωτάθλημα.
Όπως διέρρευσε, ο πρόεδρος της ΚΑΕ ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξίου, απέστειλε στη Λίγκα έγγραφο με το οποίο ενημερώνει πως ο σύλλογος θα μείνει εκτός της κεντρικής τηλεοπτικής διαχείρισης (έχει δικαίωμα να το κάνει σαν νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα), άρα και της συμφωνίας του ΕΣΑΚΕ με τη NOVA. Όπως φαίνεται, η πρόταση που έκανε στην ΑΕΚ ο OTE ήταν πολύ καλύτερη, αφού αντιμετωπίζεται με την ιδιαίτερη βαρύτητα που αντιστοιχεί στην εμπορικότητα της. Η NOVA έκανε κάποιες προσπάθειες να μεταπείσει τους διοικούντες την «Ένωσης», χωρίς όμως κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Πλέον αναμένουμε την επίσημη ανακοίνωση, με τις πληροφορίες να μιλούν για συνεργασία 1+1 ετών.
sportandbusiness.gr