Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
Η όπερα Siegfried του Βάγκνερ απόψε στην Met Live in HD
![fbadd8776be8d8e45376e2dfec71adc3 XL 74286a6b](/wp-content/themes/yootheme/cache/74/fbadd8776be8d8e45376e2dfec71adc3_XL-74286a6b.jpeg)
Απόψε στις 6 το απόγευμα το «The Met: Live in HD» της Μετροπόλιταν Όπερας της Νέας Υόρκης, παρουσιάζει την όπερα Siegfried (Ζίγκφριντ), τρίτο μέρος της επικής τετραλογίας «Το Δαχτυλίδι των Νιμπελούγκεν» του Ρίχαρντ Βάγκνερ. Η όπερα Siegfried παρουσιάστηκε πρώτη φορά στις 16 Αυγούστου του 1876 στο θέατρο του Μπάιροϊτ . Την ορχήστρα διευθύνει ο Fabio Luisi σε παραγωγή του Robert Lepage. Τον πρωταγωνιστικό ρόλο του Siegfried έχει ο Jay Hunter Morris, Brünnhilde η Deborah Voigt, Erda η Patricia Bardon, νάνος Mime ο Gerhard Siegel, Alberich ο Eric Owens, περιπλανώμενος (Wotan μεταμφιεσμένος) o Bryn Terfel. Η παράσταση θα προβληθεί στην Αθήνα στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και Θεσσαλονίκης και σε επιλεγμένες κινηματογραφικές και θεατρικές αίθουσες σε άλλες πόλεις της Ελλάδας.
Η παράσταση μεταδίδεται δορυφορικά από τις συχνότητες: 11468,V,12890, 11486,V,12890 του Intelsat 10-02 (1W).
Απόψε στις 6 το απόγευμα το «The Met: Live in HD» της Μετροπόλιταν Όπερας της Νέας Υόρκης, παρουσιάζει την όπερα Siegfried (Ζίγκφριντ), τρίτο μέρος της επικής τετραλογίας «Το Δαχτυλίδι των Νιμπελούγκεν» του Ρίχαρντ Βάγκνερ. Η όπερα Siegfried παρουσιάστηκε πρώτη φορά στις 16 Αυγούστου του 1876 στο θέατρο του Μπάιροϊτ . Την ορχήστρα διευθύνει ο Fabio Luisi σε παραγωγή του Robert Lepage. Τον πρωταγωνιστικό ρόλο του Siegfried έχει ο Jay Hunter Morris, Brünnhilde η Deborah Voigt, Erda η Patricia Bardon, νάνος Mime ο Gerhard Siegel, Alberich ο Eric Owens, περιπλανώμενος (Wotan μεταμφιεσμένος) o Bryn Terfel. Η παράσταση θα προβληθεί στην Αθήνα στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και Θεσσαλονίκης και σε επιλεγμένες κινηματογραφικές και θεατρικές αίθουσες σε άλλες πόλεις της Ελλάδας.
Η παράσταση μεταδίδεται δορυφορικά από τις συχνότητες: 11468,V,12890, 11486,V,12890 του Intelsat 10-02 (1W).