09/10/2021

Στην COSMOTE TV οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδος με αντιπάλους τη Γεωργία και τη Σουηδία στα European Qualifiers

Γράφτηκε από: N.D
Στην τελική ευθεία τους μπαίνουν τα EuropeanQualifiers  με την 7η και 8η αγωνιστική, που θα μεταδοθούν τα διήμερα 8-9/10 και 11-12/10 από την COSMOTETV. 

European Qualifiers μπαίνουν στην τελική ευθεία με την 7η και 8η αγωνιστική, που θα μεταδοθούν τα διήμερα 8-9/10 και 11-12/10 από την COSMOTE TV. Το ενδιαφέρον των Ελλήνων φιλάθλων θα συγκεντρώσουν οι αναμετρήσεις της Εθνικής μας ομάδας απέναντι στη Γεωργία (Σάββατο 9/10, 19.00, COSMOTE SPORT 1HD) και τη Σουηδία (Τρίτη 12/10, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD).

Πριν και μετά από κάθε αναμέτρηση της ομάδας του Τζον Φαν΄τ Σχιπ, οι ειδικές εκπομπές «European Qualifiers Show» (Σάββατο 9/10, 18.00 & 21.00, COSMOTE SPORT 1HD και Τρίτη 12/10, 20.30 & 23.45, COSMOTE SPORT 1HD), που επιμελείται η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT, θα κρατήσουν συντροφιά στους τηλεθεατές, μεταφέροντας όλο το ρεπορτάζ και το παρασκήνιο των δύο ματς.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις της διοργάνωσης ξεχωρίζουν το παιχνίδι του ομίλου της Εθνικής μας  Σουηδία-Κόσοβο (Σάββατο 9/10, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD), καθώς και τα ματς Τσεχία-Ουαλία (5ος Όμιλος, Παρασκευή 8/10, 21.45, COSMOTE SPORT 4HD), Λετονία-Ολλανδία (7ος Όμιλος, Παρασκευή 8/10, 21.45, COSMOTE SPORT 5HD), Ανδόρα-Αγγλία (9ος Όμιλος, Σάββατο 9/10, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD) Φινλανδία-Ουκρανία (4ος Όμιλος, Σάββατο 9/10, 19.00, COSMOTE SPORT 7HD), Δανία-Αυστρία (6ος Όμιλος, Τρίτη 12/10, 21.45, COSMOTE SPORT 8HD) και Πορτογαλία-Λουξεμβούργο (1ος Όμιλος, Τρίτη 12/10, 21.45, COSMOTE SPORT 5HD).

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα της 7ης και 8ης αγωνιστικής των European Qualifiers.

7η αγωνιστική

Παρασκευή 8/10

Όμιλος

Παιχνίδι

Ώρα

Κανάλι

5ος

Τσεχία-Ουαλία

21.45

COSMOTE SPORT 4HD

7ος

Λετονία-Ολλανδία

21.45

COSMOTE SPORT 5HD

 

Τουρκία-Νορβηγία

21.45

COSMOTE SPORT 7HD

8ος

Κύπρος-Κροατία

21.45

COSMOTE SPORT 2HD

 

Ρωσία-Σλοβακία

21.45

COSMOTE SPORT 8HD

10ος

Γερμανία-Ρουμανία

21.45

COSMOTE SPORT 3HD

 

Ισλανδία-Αρμενία

21.45

COSMOTE SPORT 9HD

 

Σάββατο 9/10

Όμιλος

Παιχνίδι

Ώρα

Κανάλι

1ος

Αζερμπαϊτζάν-Ιρλανδία

19.00

COSMOTE SPORT 8HD

 

Λουξεμβούργο-Σερβία

21.45

COSMOTE SPORT 9HD

2ος

Σουηδία-Κόσοβο

19.00

COSMOTE SPORT 2HD

 

Γεωργία-Ελλάδα

19.00

COSMOTE SPORT 1HD

3ος

Λιθουανία-Βουλγαρία

16.00

COSMOTE SPORT 3HD

 

Ελβετία-Βόρεια Ιρλανδία

21.45

COSMOTE SPORT 5HD

4ος

Καζακστάν-Βοσνία Ερζεγοβίνη

16.00

COSMOTE SPORT 2HD

 

Φινλανδία-Ουκρανία

19.00

COSMOTE SPORT 7HD

6ος

Σκωτία-Ισραήλ

19.00

COSMOTE SPORT 3HD

 

Μολδαβία-Δανία

21.45

COSMOTE SPORT 7HD

9ος

Ανδόρα-Αγγλία

21.45

COSMOTE SPORT 2HD

 

Ουγγαρία-Αλβανία

21.45

COSMOTE SPORT 3HD

 

Πολωνία-Σαν Μαρίνο

21.45

COSMOTE SPORT 8HD

 

8η αγωνιστική

Δευτέρα 11/10

Όμιλος

Παιχνίδι

Ώρα

Κανάλι

5ος

Λευκορωσία-Τσεχία

21.45

COSMOTE SPORT 9HD

7ος

Ολλανδία-Γιβραλτάρ

21.45

COSMOTE SPORT 4HD

 

Λετονία-Τουρκία

21.45

COSMOTE SPORT 7HD

8ος

Κύπρος-Μάλτα

19.00

COSMOTE SPORT 1HD

 

Κροατία-Σλοβακία

21.45

COSMOTE SPORT 3HD

 

Σλοβενία-Ρωσία

21.45

COSMOTE SPORT 5HD

10ος

Βόρεια Μακεδονία-Γερμανία

21.45

COSMOTE SPORT 1HD

 

Ρουμανία-Αρμενία

21.45

COSMOTE SPORT 8HD

 

Τρίτη 12/10

Όμιλος

Παιχνίδι

Ώρα

Κανάλι

1ος

Πορτογαλία-Λουξεμβούργο

21.45

COSMOTE SPORT 5HD

2ος   

Σουηδία-Ελλάδα

21.45

COSMOTE SPORT 1HD

3ος

Λιθουανία-Ελβετία

21.45

COSMOTE SPORT 7HD

4ος

Καζακστάν-Φινλανδία

17.00

COSMOTE SPORT 2HD

 

Ουκρανία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

21.45

COSMOTE SPORT 9HD

6ος

Δανία-Αυστρία

21.45

COSMOTE SPORT 8HD

9ος

Αγγλία-Ουγγαρία

21.45

COSMOTE SPORT 2HD

 

Αλβανία-Πολωνία

21.45

COSMOTE SPORT 3HD

 

Κατηγορία Sport+

Η ΑΓΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ

ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ

Libra Press © Copyright 2020 | All Rights Reserved
Dual Design
Κάντε εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο μας για να λαμβάνετε τα νέα μας, τις αποκλειστικές ειδήσεις και τις καταπληκτικές προσφορές από το χώρο της ψηφιακής τηλεόρασης.